Wywiad z Prezesem Andrzejem Kuciem

• autor: druciaak, 2015-01-19 16:50

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Prezesem naszego klubu Andrzejem Kuciem!

Więcej w rozwinięciu!

- Prezesie, jak Pan krótko podsumuje rundę jesienną?

- Wchodziliśmy do IV ligi z dużymi ambicjami i nadziejami. Runda jesienna pokazała, że nasz zespół nie ma się czego wstydzić. Nie ustępujemy pola najlepszym i mocno liczymy się w tych rozgrywkach. Rundę jesienną zakończyliśmy na wysokim trzecim miejscu i jesteśmy w nielicznej grupie drużyn, które w całej rundzie przegrały najmniej spotkań, a to dobrze rokuje na przyszłość. Oczywiście mogą nam się zdarzyć błędy, ale wierzę, że ta drużyna ma duży potencjał i jeszcze nie pokazała wszystkich swoich umiejętności.

- Wynik jest znakomity, a czy podoba się Panu styl zespołu?

- Przez wiele lat byłem rugbistą i osobiście wolę bardziej bezpośrednią walkę, ale imponuje mi styl naszych piłkarzy. W ich grze nie brakuje finezji, mają coraz większe umiejętności techniczne i co najważniejsze potrafią realizować założenia taktyczne, jakie stawia przed nimi trener. Taka gra jest bardzo przyjemna w odbiorze i widzę, że kibice też to doceniają.

- Jest Pan zadowolony ze wsparcia, które daje miasto?

- Bardzo się cieszę, że znajduję coraz więcej zrozumienia ze strony władz miasta, które coraz bardziej interesują się postępami drużyny. A trzeba pamiętać, że piłka nożna to sport najbardziej masowy, cieszący się największa popularnością i przyciągający najwięcej kibiców, nawet jeśli osiągnięcia piłkarzy jeszcze nie są na miarę naszych marzeń. Dlatego mimo ogromnego szacunku jaki mam dla sportowców innych, bardziej niszowych dyscyplin, uważam, że finansowe wsparcie miasta dla piłki nożnej z każdym rokiem powinno być większe.

- Czy widzi Pan rosnące zainteresowanie klubem w mieście?

- Z całą pewnością awans naszych piłkarzy do IV ligi był takim bodźcem, który sprawił, że o Mazovii zaczęto mówić nie tylko w wąskim kręgu kibiców i działaczy sportowych. To oczywiście bardzo cieszy, choć mam świadomość, że możemy zrobić jeszcze więcej, by Mazovia była klubem, z którym identyfikują się mieszkańcy tego miasta, a mecze są miejscem spotkań dla całych rodzin. W kolejnej rundzie zadbamy o jeszcze lepszą oprawę naszych spotkań i oczywiście będziemy pokazywać nasze osiągnięcia w lokalnych mediach

- Czego Mazovii potrzeba, aby awansować do III ligi?

- Najogólniej rzecz ujmując potrzeba nam tego, o czym gentelmani nie rozmawiają. Wszyscy wiemy, że aby podnosić poziom drużyny potrzebne są nie tylko inwestycje w obecnych zawodników, ale również szkolenie młodych piłkarzy, którzy będą stanowili mocne rezerwy oraz pozyskanie nowych graczy o określonych umiejętnościach. To wszystko oczywiście kosztuje, podobnie jak sama organizacja rozgrywek na poziomie III ligi, które wiążą się z kolejnymi wyjazdami turniejowymi i sparingowymi. Drugą kwestią jest zaplecze sportowe. Już teraz mamy świetne warunki na obiektach przy ul. Sportowej, ale doskonale wiemy, że obłożenie tego boiska jest już maksymalne i treningi kolejnych grup piłkarskich czy też dodatkowe sparingi rozgrywane na własnym podwórku będą możliwe tylko w przypadku modernizacji boiska przy ul. Budowlanej.

- Kilka słów o nowym zarządzie

- Nowy zarząd napawa mnie dużym optymizmem. Oprócz doświadczonych działaczy skład zarządu uzupełnili młodzi, ambitni ludzie, którzy mają pomysły na rozwój naszego klubu. Mam zatem nadzieje, że ten potencjał nowych członków zarządu zostanie właściwie wykorzystany, a oni sami będą potrafili zrealizować przynajmniej część pomysłów, z którymi przyszli. Wierzę, że rok jubileuszowy, w którym Mazovia obchodzi 90-lecie, będzie czasem nowego otwarcia i kontynuacji pozytywnych zmian, które zapoczątkowali piłkarze awansując w poprzednim sezonie do IV ligi.

Rozmawiał Marcin Kowalczyk.

autor: ~anonim 2015-03-02 23:43:01